Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Bogatyni

Nabór na pracownika socjalnego

Nabór na wolne stanowisko– pracownik socjalny

Dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Bogatyni ogłasza nabór na wolne stanowisko – pracownik socjalny w Bogatyńskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Bogatyni.

1. Wymagania niezbędne:

1. obywatelstwo polskie,

2. pełna zdolność do czynności prawnych, oraz korzystanie z pełni praw publicznych,

3. niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego, lub umyślne przestępstwo skarbowe,

4. wykształcenie min średnie,

5. doświadczenie w pracy – pracownik socjalny,

6. posiadanie kwalifikacji zgodnych z art. 116 oraz art. 156 ustawy o pomocy społecznej,

7. znajomość przepisów prawnych z zakresu pomocy społecznej, kodeksu postępowania administracyjnego oraz uregulowań prawnych dotyczących ochrony danych osobowych,

8. stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku pracownik socjalny,

9. nieposzlakowana opinia.

2. Wymagania dodatkowe:

1. umiejętność dobrego radzenia sobie w sytuacjach z trudnym klientem,

2. umiejętność planowania i organizacji pracy na zajmowanym stanowisku,

3. umiejętność pracy w zespole, umiejętność skutecznego komunikowania się,

4. sumienność, obowiązkowość, samodzielność, obowiązkowość, rzetelność, punktualność, odpowiedzialność,

5. wysoko kultura osobista,

6. znajomość pakietu Office oraz programu TT Pomoc.

3. Zadania wykonywane na stanowisku:

1. wykonywanie zadań pracownika socjalnego wynikających z aktualnie obowiązującej ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej, ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, w szczególności:

- praca socjalna,

- przeprowadzanie wywiadów środowiskowych,

- udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej,

- dokonywanie analizy, diagnozy i oceny zjawisk indywidualnych i społecznych, a także formułowanie opinii w zakresie zapotrzebowania na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń,

- udzielanie informacji, wskazówek, porad i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom, rodzinom, grupom i społecznościom, które dzięki tej pomocy będą zdolne samodzielnie rozwiązywać problemy będące przyczyną ich trudnej sytuacji lub zaspokajać niezbędne potrzeby życiowe,

- pomoc w uzyskaniu dla osób lub rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej specjalistycznego poradnictwa, terapii lub innych form pomocy w zakresie możliwości rozwiązywania problemów przez właściwe instytucje państwowe, samorządowe i organizacje pozarządowe,

- pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocowych w zaspakajaniu potrzeb życiowych osób, rodzin, grup i środowisk społecznych,

- współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu przeciwdziałania i ograniczania problemów oraz skutków negatywnych zjawisk społecznych, łagodzenie konsekwencji ubóstwa,

- współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu, wdrażaniu oraz rozwijaniu lokalnych programów pomocy społecznej ukierunkowanych na podniesienie jakości życia,

- inicjowanie lub współuczestniczenie w działaniach profilaktycznych nakierowanych na zapobieganie lub łagodzenie problemów społecznych,

- udzielanie osobom zgłaszającym się pełnej informacji o przysługujących im świadczeniach i dostępnych formach pomocy,

- bieżące dokumentowanie wykonywanych działań w zakresie pracy socjalnej w programie TT Pomoc,

- wykonywanie zastępstwa służbowego w czasie nieobecności pracowników socjalnych,

- prowadzenie innych zadań zleconych przez Dyrektora oraz bezpośredniego przełożonego związanych z działalnością Ośrodka.

4. Informacja o warunkach pracy na danym stanowisku:

1. praca wykonywana w budynku Bogatyńskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Bogatyni oraz w terenie,

2. stanowisko pracy związane jest z pracą przy komputerze oraz obsługą urządzeń biurowych w zakresie niezbędnym do wykonywania zadań. Bezpieczne warunki pracy na stanowisku. Istnieje możliwość poruszania się wózkiem inwalidzkim po budynku (platforma pionowa). Budynek jest wyposażony w podjazd dla osób niepełnosprawnych.

5. Wymagane dokumenty:

1. list motywacyjny,

2. CV,

3. kwestionariusz osobowy według wzoru stanowiącego załącznik do ogłoszenia

4. kserokopie świadectw pracy, (lub zaświadczenie o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę w przypadku kontynuacji zatrudnienia),

5. kserokopie dokumentów potwierdzających wymagane wykształcenie,

6. oświadczenie, że kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,

7. oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych,

8. oświadczenie kandydata o posiadaniu obywatelstwa polskiego,

9. zgoda na przetwarzanie danych osobowych stanowiąca załącznik do ogłoszenia.

Załączniki do pobrania na stronie BOPSiWR w Bogatyni.

6. Informacje dodatkowe:

W miesiącu poprzedzającym datę opublikowania ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w Bogatyńskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Bogatyni był niższy niż 6%.

Wymiar czasu pracy: pełny wymiar czasu pracy

Początek zatrudnienia: 1 sierpnia 2023 r.

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać lub przesłać w terminie do dnia 17.07.2023 r. do godz. 12.00 pod adres: Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Bogatyni ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 14 59-920 Bogatynia w zaklejonych kopertach z dopiskiem: „Nabór na wolne stanowisko w Bogatyńskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Bogatyni – pracownik socjalny”.

Aplikacje, które wpłyną do Ośrodka po upływie terminu nie będą rozpatrywane. Osoby, które spełnią wymagania formalne zostaną telefonicznie powiadomione o dalszej procedurze postępowania kwalifikacyjnego.

Data ogłoszenia: 26.06.2023 r.

Ośrodek RPUiPR

Ogłoszenia Urząd Pracy

Nieodpłatna pomoc prawna

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny