Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Bogatyni
Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Bogatyni

DODATEK ELEKTRYCZNY

Dodatek elektryczny dla odbiorców energii elektrycznej w gospodarstwie domowym, które posiadają ogrzewanie elektryczny

Od 1 grudnia 2022 r. przyjmowane są wnioski o dodatek elektryczny. Składanie wniosków odbywa się w Bogatyńskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Bogatyni.
Dodatek elektryczny  to jednorazowe świadczenie, wypłacone na podobnych zasadach jak dodatek węglowy lub dodatek do innych źródeł ciepła, jak pellet, drewno, gaz LPG i olej opałowy. Wniosek mogą składać gospodarstwa domowe, których główne źródło ogrzewania zasilane jest energią elektryczną.
Dodatek elektryczny dla gospodarstwa domowego wynosi 1000 zł, a w przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej w 2021 r. wyniosło więcej niż 5 MWh, dodatek elektryczny wynosi 1500 zł.
Dodatek elektryczny przysługuje gospodarstwom domowym stosujących ogrzewanie elektryczne lub pompę ciepła. Dodatek elektryczny przysługuje jeden na jeden adres zamieszkania. Koniecznym warunkiem do złożenia wniosku o dodatek elektryczny jest posiadanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków.
Właściciele domów, którzy korzystają z fotowoltaiki, nawet jeśli mają pompę ciepła, nie dostaną dodatku elektrycznego. W ustawie jest zapis, że gospodarstwo domowe, które korzysta z energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowolaicznej, dodatek elektryczny nie przysługuje.
Dodatek elektryczny również nie przysługuje gospodarstwom domowym, którym zostały pozytywnie rozpatrzone wnioski o wypłatę dodatku węglowego lub dodatku do innych źródeł ciepła.
Wnioski o dodatek elektryczny dostępne są w siedzibie Bogatyńskiego Ośrodka Pomocy Społecznei i Wsparcia Rodziny w Bogatyni.

 

 

ZAŁĄCZNIKI:

Ośrodek RPUiPR

 

Ogłoszenia Urząd Pracy

Nieodpłatna pomoc prawna

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: