Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Bogatyni
Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Bogatyni

Rola diety w życiu dzieci – spotkanie „ZwykliNieZwykli”

Utworzono dnia 26.04.2024

25 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie rodziców z grupy „ZwykliNieZwykli”, podczas którego omawiano zdrowe żywienie dziecka i rodzica. Panie Adrianna Kokot i Sylwia Kropa - dietetycy kliniczni omawiały dietę 3 x „bez”, polegającą na wyeliminowaniu z codziennego jadłospisu produktów zawierających: gluten, kazeinę oraz cukier. Podczas spotkania Panie wyjaśniały dlaczego należy usunąć je z diety. Jak pokazują licznie badania zastosowanie diety bezglutenowej oraz bezkazeinowej przynosi kliniczną poprawę u chorych.

Warto, wybierając produkty dla dzieci korzystać z aplikacji do rozpoznawania dobrych składów żywności. Podczas warsztatów omawiano konkretne przykłady produktów spożywczych, w tym popularnych artykułów, które pojawiają się w pudełkach śniadaniowych dla dzieci, np.: woda smakowa, izotoniki, czy nawet jogurty.

Zwracano uwagę na to, że oprócz diety warto skorzystać również z porad psychodietetyka. Podkreślano, jak ważne i istotne jest wprowadzenie już od najmłodszych lat prawidłowych nawyków żywieniowych, ale także edukacja rodziców w temacie żywienia.

 

Polecenia:

Film – „Cały ten cukier”

Książka  - „Dieta dla mózgu” dr Joanna Podgórska

Ośrodek RPUiPR

 

Ogłoszenia Urząd Pracy

Nieodpłatna pomoc prawna

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: