Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Bogatyni
Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Bogatyni

Warsztaty Samoobrony dla kobiet

Prowadzone warsztaty samoobrony, skoncentrowane są na przekazywaniu wiedzy i umiejętności dotyczących zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Kurs samoobrony dla kobiet opiera się na budowaniu pewności siebie oraz umiejętności skutecznej reakcji w przypadku prób użycia przemocy.

Podczas kursu Panie uczą się, jak nie czuć się bezradną i bezbronną, zarówno będąc w domu, na ulicy, w szkole, jak i w innych miejscach publicznych, gdy stanie się konieczne stawienie czoła ewentualnemu zagrożeniu.

Warsztaty praktyczne pozwalają zrozumieć reakcje człowieka w różnych momentach, oraz nauczyć się pożądanych strategii postępowania (jak pokonywać strach, unikać agresji, skutecznie bronić się oraz budować pewność siebie).

Dodatkowo, omawiane są warunki działania w sytuacjach obrony koniecznej oraz stanie wyższej konieczności, a także prowadzone są rozmowy o odpowiedzialności w przypadku przekroczenia granic dopuszczalności obrony.

Cel Programu:

Celem programu jest wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa kobiet oraz zapewnienie im przydatnych umiejętności w życiu codziennym.

Dla Kogo?

Adresatami Programu są kobiety z terenu Miasta i Gminy Bogatynia, które chcą nie tylko rozwijać umiejętności samoobrony, lecz także zdobyć wiedzę na temat rozpoznawania potencjalnych sytuacji zagrożenia przemocą.

Informacje

Zajęcia odbywają się we wtorki w godzinach 17:00 - 18:00 w Bogatyńskim Ośrodku Kultury.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Działu Organizacyjno-Prawnego pod nr tel.: 75 77 72 444, 443 lub 411.

https://bogatynia.naszops.pl/n,drugie-zajecia-samoobrony-dla-kobiet

Ośrodek RPUiPR

 

Ogłoszenia Urząd Pracy

Nieodpłatna pomoc prawna

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: