Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Bogatyni
Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Bogatyni

"Klub Rodzica"

Z początkiem 2024 roku  powstał w Bogatyni Klub Rodzica – miejsce, w którym spotykają się rodzice, dzieci  oraz zaproszeni specjaliści, aby wspólnie wspierać się w codzienności.

Klub Rodzica, to cykl regularnych warsztatów oraz spotkań, które są prowadzone przez doświadczonych specjalistów z różnych dziedzin. W ramach działań Klubu odbywają się, m.in.: spotkania z pedagogiem, konsultacje z dietetykiem, porady fizjoterapeuty, warsztaty z psychologiem, czy konsultacje z logopedą.

Klub Rodzica to spotkania zarówno z samymi rodzicami, jak i zajęcia integracyjne z dziećmi, np.: zajęcia ogólnorozwojowe, muzyczne, sensoryczne, zajęcia twórcze, oraz wiele innych ciekawych warsztatów, które odbywają się pod okiem ekspertów.

Uczestnictwo w Klubie to świetna okazja, aby pogłębić wiedzę, wymienić się doświadczeniami, czy posłuchać specjalistów w dziedzinie współpracy z dziećmi i rodzicami. Spotkaniom za każdym razem towarzyszy miła i przyjacielska atmosfera. Tworzą się nowe przyjaźnie, oraz relacje. Dzieci chętnie uczestniczą w zaproponowanych zajęciach, a rodzice mają czas, aby porozmawiać o swoich wątpliwościach.

Zajęcia są prowadzone tak, aby za każdym razem aktywnie uczestniczyli w nich zarówno rodzice, jak i dzieci.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Cel Programu:

Inicjatywa ma na celu wsparcie rodziców w różnych, codziennych obszarach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Celem spotkań jest wszechstronny rozwój dziecka, budowanie więzi z rodzicami, a także pokazanie, w jaki sposób można, wspólnie i aktywnie spędzać wolny czas.

Dla Kogo?

Adresatami Programu są rodzice opiekujący się dziećmi w wieku żłobkowym oraz wczesnoszkolnym z terenu Miasta i Gminy Bogatynia, oraz ich dzieci.

Informacje

Spotkania odbywają się we wtorki, w godzinach 17:00-19:00, w świetlicy przy ulicy Wyczółkowskiego 42 (Szkoła Podstawowa nr 3).

Za koordynację Klubu Rodzica odpowiada Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny we współpracy z Fundacją „Nasze Dzieci”.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Działu Organizacyjno-Prawnego pod nr tel.: 75 77 72 444, 443 lub 411.

https://bogatynia.naszops.pl/n,wiosenne-popoludnie-w-klubie-rodzica

Ośrodek RPUiPR

 

Ogłoszenia Urząd Pracy

Nieodpłatna pomoc prawna

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: